Świerzb zdjęcia

Świerzbowiec jest bardzo podstępnym przeciwnikiem. Zanim będziemy mogli zauważyć jakiekolwiek zmiany na skórze, patrz zdjęcia poniżej, mija zazwyczaj od trzech do sześciu tygodni od zakażenia.

Natomiast w międzyczasie niczego nie podejrzewający chory zaraża inne osoby np. w rodzinie, szkole, pracy. Co może prowadzić do epidemii, zwłaszcza wśród dzieci szkolnych. Dlatego profilaktycznie procesowi leczenia powinni poddać się wszyscy domownicy i osoby, które miały kontakt z chorym, nawet jeśli nie zaobserwowali objawów zakażenia.

Zwykle do zakażenia dochodzi poprzez bezpośredni kontakt z chorym, rzadziej pośrednio przez zarażone przedmioty pościel, rączniki, bielizne, ubranie. W większości przypadków co pokazują zdjęcia świerzb umiejscawia się w okolicy nadgarstka, dłoniach i nogach.

Dolegliwości zaczynają się od silnego świądu. Na skutek drapania mogą powstawać strupy, bąble i pojawiać się zmiany ropne, co widać na zdjęciach. Przeważnie chorują dzieci, u których zwykle świerzbowiec zajmuje dłonie lub podeszwy stopy.

Jeśli zauważyłeś u siebie zmiany na skórze podobne do tych na zdjęciach, to z dużym prawdopodobieństwem możesz przyjąć, że masz świerzb. Ale pewną diagnozę da ci tylko wizyta u lekarza, który może skierować cię na badania laboratoryjne w celu potwierdzenia wykrycia pasożyta jakim jest świerzbowiec.

Podobne tematy

  • Swierzb - podstawowe informacje Świerzb jest schorzeniem dermatologicznym, który najczęściej występuje
  • Objawy świerzbu Cechą charakterystyczną dla świerzbu jest uporczywy świąd, nasilający się w porze nocnej, pod wpływem
  • Czynniki ryzyka Czynnikami zwiększającymi prawdopodobieństwo zakażenia są złe warunki sanitarne
  • Metody leczenia W ostatnim stuleciu nastąpił ogromny postęp, jeśli chodzi o metody leczenia świerzbu
  • Jak uniknąć? Najlepszą i niezastąpioną metodą uniknięcia świerzbu jest profilaktyka